Бройлерні кури є, мабуть, найбільш поширеними серед іншої домашньої птиці.
Це продиктовано з одного боку відносно невисокими витратами на корми, а з іншого – широким попитом на м’ясо бройлера як серед роздрібних, так і серед оптових покупців. Бройлери не вимагають особливих умов утримання у порівнянні з яєчними породами. Непогано почуваються м’ясні кроси при класичному сільському вирощуванні, коли світловий день становить менше технічно рекомендованого 23-годинного. На відміну від іншої птиці такі кроси досить гостро реагують на процес інкубації і інкубаційну вагу яйця. Перевірити ці показники не завжди можливо (на ринку курчат купують добових або підрощених, і генетичні показники майбутнього поголів’я повністю лежать на совісті продавця).
Скільки ж корму з’їдає бройлер?
Конверсія корму може значно коливатися. На неї впливає як генетичний потенціал, ветеринарні умови, так і власне сам комбікорм. Кожен виробник (в даному випадку ми говоримо про загальновизнані торгові марки) має свої рекомендації з відгодівлі.
Рекомендовано, щоб здоровий бройлер з’їдав до 5 кілограм комбікорму за період життя. 42 дні, відведені для виходу на потрібну вагу, розподіляються таким чином: до 21 дня використовується стартовий комбікорм, а після – ростовий (фінішний). У пік споживання, який настає приблизно з четвертого тижня, птиця з’їдає до 150 грам комбікорму на добу. При такому споживанні здоровий бройлер до 42 дня повинен набрати до 2700 грам ваги. Іноді в приватних господарствах процес годування навмисне затягують. Однак це зі зрозумілих причин негативно позначається на конверсії.
Виділяють три види комбікормів для бройлерів ТМ «Крамар»: предстартовий, стартовий і фінішний.
Ми пропонуємо такі схеми відгодівлі бройлерів:
- перша, швидша, з використанням престартового комбікорму, за якою бройлер набуває маси забою на 42 день,
- друга, звичайний, без згодовування престартового комбікорму, годування починають одразу з стартового комбікорму – бройлер набуває маси забою на 49 день.
Добове споживання на початку відгодівлі складає від 26 грам на голову. І до піку може доходити до 150 грам починаючи з 26 дня. Комбікорм рекомендується для господарств, орієнтованих на реалізацію м’ясної продукції. Також комбікорм добре застосовувати для бройлерів які мають генетичні проблеми і відрізняються особливо високим споживанням. За рахунок поживності, збалансованості та високоякісної дорогої сировини корм може частково компенсувати ці проблеми.
Перед тим, як починати годування різними типами фасованих повнораціонних комбікормів, рекомендуємо уважно читати рекомендації, зазначені на тарі. Використовуйте тільки оригінальні комбікорми.